קול קורא לתיאטרונטו 2024

Read more on "קול קורא לתיאטרונטו 2024" »

קול קורא תיאטרונטו 2024

הזמנה להגשת יצירות מונודרמה (הצגת יחיד), בנות 50 ד’ק, שהליך כתיבתן הסתיים והצגת הבכורה שלהן תתקיים במסגרת תאטרונטו  שיתקיים בחול המועד פסח 2024.

להגשה יש לצרף: 1. טקסט מלא של היצירה. 2. תקציר עד חצי עמוד. 3. קורות חיים של היוצר.ת. 4. בגוף המייל אנא ציינו את שם היצירה ופרטי הקשר של המגיש.ה.

[email protected]

את ההצעות ניתן לשלוח עד ה- 22/09/2023

https://www.facebook.com/teatroneto/?locale=he_IL

 

מסלול “מחזאות” חדש בסמינר הקיבוצים

Read more on "מסלול “מחזאות” חדש בסמינר הקיבוצים" »

מסלול “מחזאות” חדש בסמינר הקיבוצים

תוכנית ייחודית בארץ לתואר ראשון בתחום המחזאות במסגרת לימודי תואר ראשון באמנויות התיאטרון B.Ed fa, בשילוב לימודי חינוך ותעודת הוראה.

במסגרת התוכנית תלמדו קורסים במחזאות וכתיבה דרמטית בשיעורי משחק, בימוי, עיצוב  במה, תנועה, תולדות התיאטרון, מוסיקה, פרפורמנס, ספרות, אמנות והפקה.

תכנית הלימודים מעודדת לפתח, למתוח ולהתנסות בקולכם האישי ולחדד את מלאכתכם, מתוך אהבה לתיאטרון והאפשרויות הטמונות בו. התכנית מקיפה, מעניינת, דינמית וקפדנית המאתגרת, מעסיקה וחוגגת את המחזאי והכותב בכלל, לצד לימודי חינוך והוראה אנו מזמינים את כל מי שעולם התיאטרון והכתיבה בדמו לבוא וללמוד מטובי המרצים  לכתיבה בארץ: רועי חן, מאיה ערד יסעור, רועי מליח רשף, הדר גלרון, יונתן לוי, ירון אדלשטיין, נעה וגנר, כפיר אזולאי, שרה פון שוורצה, אריאל וולף, שי שבתאי, משה פרלשטיין, מיכל בן עמי, אביגיל גרין, רועי יוסף, דניאל כהן לוי, גיבסון הראל, אופיר דגן עמית זרקא ועוד.

במהלך ארבעת השנים תבקרו במוסדות תרבות ותיאטראות, תיקחו חלק במפגשי אמן ועוד

בתום הלימודים תוכלו לעבוד כמחזאים, מיומנויות כתיבה גם בהוראה, עבודה כמעבדים ודרמטורגים ולהשתלב בכל מקצועות המשלבים בתוכם את מיומנויות הכתיבה.

תכנים מרכזיים: כתיבה, עיבוד, מחזאות קצרה וארוכה וניתוח טקסטים, תולדות האמנות ותולדות התיאטרון, ספרות, תסריטאות

שיעורים לדוגמא: קרוא וכתוב מאת רועי חן, לכתוב מבלי לחשוב רועי מליח רשף, דרמטורגיה מיכל בן עמי, כתיבה מתהווה עמית זרקא, כלי כתיבה מאיה ערד יסעור, כתיבה קומית וסאטירית ירון אדלשטיין

גיליון חדש של “הקיר החמישי”, עלון המחזאות הישראלית, בנושא מחזות זמר ישראלים

Read more on "גיליון חדש של “הקיר החמישי”, עלון המחזאות הישראלית, בנושא מחזות זמר ישראלים" »

בשנים האחרונות יש פריחה של מחזות זמר ישראלים מקוריים:  יש מחזות זמר ישראלים לחובבי ברודווי שמצליחים למלא פה אולמות גדולים, יש מחזות זמר ישראלים לילדים, יש מחזות זמר ישראלים עם להיטים מוכרים, ויש מחזות זמר מחתרתיים ובועטים, יש מחזות זמר ישראלים לחובבי היפהופ ובלוז, יש מחזות זמר ישראלים לחובבי מוזיקה מזרחית, ויש אפילו מחזות זמר ישראלים לאנשים שלא אוהבים מחזות זמר. בגליון השישי של “הקיר החמישי” אנחנו מארחים 10 יוצרים ויוצרות שיצרו בשנים האחרונות מחזות זמר מאוד שונים זה מזה, ומנסים ללמוד יחד איתם על הגל החדש של מחזות הזמר בישראל.

 

לינק לקריאה

“הקיר החמישי” -עלון למחזאות ישראלי חדשה, על פיתוח מחזות חדשים (כולל ריכוז קולות קוראים)

Read more on "“הקיר החמישי” -עלון למחזאות ישראלי חדשה, על פיתוח מחזות חדשים (כולל ריכוז קולות קוראים)" »

 

הגיליון השלישי של העלון למחזאות ישראלית – “הקיר החמישי”, מציין בגיליון הוירטואלי הזה עשר שנים לפעילות “הקרן לפיתוח מחזאות ישראלית”, סקירה של ביכורי המחזות החדשים שפותחו במחזור האחרון של “נקודת פתיחה”, שיח עם פאנל של יוצרי תיאטרון ישראלי מקורי על פיתוח מחזאות מקורית חדשה בישראל, “מורה נבוכים” למחזאי/ת המתחיל/ה ולמחזאי/ת הממשיכ/ה, על היתרונות והחסרונות של מודלים שונים לפיתוח מחזות, לסיום  מדור הקולות הקוראים למחזאים לחודש יוני.

עלון מחזאות ישראלית 2# – מחזאות פוליטית

Read more on "עלון מחזאות ישראלית 2# – מחזאות פוליטית" »

עלון מחזאות ישראלית 2# מבית “קבוצת עבודה”, עוסק במחזאות פוליטית ישראלית חדשה, וכרגיל מכיל גם חדשות עדכונים וקולות קוראים

לקריאה

https://shoutout.wix.com/so/f3O0tN5Cv?languageTag=en#/main

להרשמה לקבלת הגליונות הבאים

https://www.kvutsat-avoda.com/%D7%A9%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%A2%D7%9C%D7%A7%D7%A9%D7%A8