קול קורא לנקודת פתיחה 6

Posted filed under חדשות.

קול קורא לתוכנית הפיתוח “נקודת פתיחה 6”

מסינופסיס לדראפט ראשון

 תוכנית “נקודת פתיחה 6” של הקרן לפיתוח מחזאות ישראלית מיסודה של עמותת “קבוצת עבודה”, היא תוכנית המשך למחזורים הקודמים של פרויקט “נקודת פתיחה“, שהתקיימו בבתמיכת מפעל הפיס ומשרד התרבות , ואשר עשרה מהמחזות, שלקחו בהם חלק,  עלו מאז על במה בהפקה מלאה. 

מטרת התוכנית היא הנעת תהליך כתיבה של מחזות מקוריים חדשים.

“נקודת פתיחה 6″ בדומה ל”נקודת פתיחה 4 ו-5” שהתקיימו ב2019-20, היא תוכנית פיתוח אינטנסיבי, המיועדת למחזאים מנוסים, המעוניינים לפתח רעיון מקורי לדראפט ראשון של מחזה חדש. משתתפי התוכנית שיבחרו על ידי הועדה האמנותית על פי הצעותיהם, יקבלו מענק פיתוח בסך 8000 ₪, וליווי דרמטורגי בדרך לפיתוח מחזה מקורי חדש.

נכון למועד פרסום הקול הקורא, קיום התוכנית מותנה באישור סופי של תקצוב הפרויקט ע”י משרד התרבות והספורט.

​לפרטים נוספים והגשה: https://www.kvutsat-avoda.com/startingpoint4

שלבי התוכנית:

1. הגשה – הגשת ההצעות דרך דף הפרויקט באתר “קבוצת עבודה”, תתאפשר במשך ששה ימים, מה16/11 בשעה 8:00 ועד ה 21/11 בשעה 23:45 

2. בחירת המשתתפים – במהלך דצמבר 2021 תערוך הועדה האמנותית של התוכנית, פגישות עם מספר מועמדים שיבחרו על ידה לאחר קריאה אנונימית של הבקשות. בפגישות יתארו הכותבים את כוונותיהם ורצונותיהם לגבי תהליך הפיתוח, וחברי הועדה האומנותית יוכלו לענות על שאלות המועמדים לגבי התהליך. בתום הפגישות, תבחר הועדה עד 6 מחזאים שיקחו חלק בתוכנית ויקבלו מענק פיתוח של 8000 ₪ (לא כולל מע”מ) וליווי דרמטורגי.

3. פיתוח – במהלך תקופה של שלושה חודשים  (עד סוף מרץ 2022) יכתבו המחזאים דראפט ראשון של המחזה. כל מחזאי ילווה בתהליך על ידי אחד מחברי הועדה.

4. סיכום – בסיום התקופה יבדקו אפשרויות להמשך עבודת הפיתוח לקראת קריאה מבוימת או הפקה של חלק מהמחזות בשיתוף מסגרות אחרות ובכפוף לתקציב שיאושר בעתיד.

נקודת פתיחה