יוני זיכהולץ במאי, שחקן, תסריטאי ומחזאי

קשר: דוא''ל

ראו גם

ויקיפדיה עברית

מחזות

ע’ 17 דרמה נושא: הסכסוך הישראלי ערבי, מלחמה | 2009   

* תצוגה זמנית של מחזות שעדיין אינם מקוטלגים עם דף משלהם באתר

שרוליק – אופרת רוק פרי עטם של יוני זיכהולץ ושי להב, שאת הלחן לה כתב יוני רכטר (ובכלל זה תריסר שירים) והיא בבימויו של משה קפטן.

שרוליק הוא ישראלי שנולד לאבא קטוע רגליים וקטוע לב, ניצול מלחמת לבנון הראשונה. המחזמר עובר בתחנות שונות בחייו – הולדתו, נידויו החברתי, הרצון לאהוב את מי שאינה רוצה אותו, דרך החרם החברתי, מסעו להודו, עבודתו בהייטק ועד לשירותו במלחמת לבנון השנייה, 24 שנים לפניו. הטריק המחזאי הקבוע הוא שבסוף כל מערכה שרול פוגש את השטן, שנותן לו משהו שאין לו וששרול זקוק לו ולוקח ממנו משהו אחר בתמורה.

ארץ הגרביים האבודים – מחזה הילדים שכתב זיכהולץ עם שי להב עבור תיאטרון הקיבוץ. מספר על אורי, ילד שלא מסתדר עם אף אחד ובטוח שכל העולם שונא אותו – ההורים, הילדה שהוא מאוהב בה והולכת עם ילד אחר מהכיתה וגם הגרב סופרמן שלו אבדה. סבא שלו יענקל’ה מספר לו על ארץ רחוקה שאליה מגיעות כל הגרביים שנעלמו במכונת הכביסה ואם הוא יגיד את מילות הקסם הוא ימצא את הגרביים האבודים. אורי הולך בלילה למכונת הכביסה, אומר את מילות הקסם, נשאב למכונת הכביסה ומגיע לארץ הגרביים האבודים. הוא מוצא את הגרביים האבודות שלו ושל אחרים ומבין שכולם אוהבים אותו.

המחזה בבימויים של רענן פררה ומשה בן שושן עלה באפריל 2012 בפסטיבל חיפה להצגות ילדים, ומציג ברחבי הארץ מאז. במחזה משחקים אלברט כהן, נוגה רוט גור, אברי ארבל, יאיר מוסל, אור משיח, נגה מילשטיין.