רשף לוי תסריטאי, מחזאי, במאי קולנוע וקומיקאי

קשר: דוא''ל | *

סוכנות:
sigma talents - ייצוג אמנים דוא''ל 972-77-7917779

לוי נולד למשפחה מרובת ילדים בת שמונה נפשות, לאב שהיה עיתונאי ממוצא תימני ובוגר מחתרת לח”י, ולאם שיצאה בשאלה ועזבה את העולם החרדי. אחיו הוא הסופר והתסריטאי ינץ לוי. לוי שירת ביחידת מגלן. למד במסגרת התוכנית הבין-תחומית לתלמידים מצטיינים ע”ש עדי לאוטמן באוניברסיטת תל אביב. בתוכנית זו למד בין השאר ביולוגיה, מתמטיקה ופילוסופיה. לאחר פטירת אחיו רגב, שלמד גם הוא בתוכנית הבין-תחומית לתלמידים מצטיינים, החל רשף להוסיף את שמו של אחיו המנוח לכל אחת מעבודות הכתיבה שלו, והוא חותם תחת שם העט “רשף ורגב לוי” כסוג של הנצחה אישית. לוי כתב מחזות לתיאטרון וכן תסריטים לקולנוע וטלוויזיה. כותב טורים סאטיריים ב-“ynet”, במקומון “צומת השרון” וב”וואלה”. בשנים האחרונות העתיק את הכתיבה הסאטירית שלו לפייסבוק, והסטטוסים השבועיים שלו זוכים לאלפי עוקבים.

כתב מחזות לתיאטראות בית ליסין והבימה שזכו להצלחה רבה.

בשנת 2009 מונה למחזאי הבית של התיאטרון הלאומי “הבימה”.

מחזות

עדיין אין מחזות מקוטלגים

* תצוגה זמנית של מחזות שעדיין אינם מקוטלגים עם דף משלהם באתר

מחזהו הראשון לתיאטרון היה מחזה בשם “עורלה” שעלה בפסטיבל תיאטרון קצר במועדון צוותא תל אביב בתחילת שנות ה-2000. המחזה היה בעל אופי סאטירי, וסיפר על רב במאה ה-14 אשר ביום אחד צומחת עורלתו מחדש.

 

החולה ההודי

בשנת 2000 כתב את המחזה “החולה ההודי”. הוצג ב-2005 בפסטיבל פותחים מסך בתיאטרון בית ליסין.  המחזה זיכה את לוי בפרס התיאטרון הישראלי למחזאי השנה בשנת 2005, ואת אושרי כהן בפרס התיאטרון הישראלי לשחקן המבטיח.

בשנת 2012 עלה המחזה בשנית בהפקה של תיאטרון “הבימה”. .

בשנת 2008 עלה בתיאטרון בית ליסין מחזה נוסף פרי עטו שנקרא “סרט צרפתי”. המחזה מתאר את סיפורו של זוג המתמודד עם מות בנם הקטן. .

בשנת 2007 עלה בהבימה מחזה בתרגום ועיבוד של לוי “החותנת” (המבוסס על המחזה “עבודה סוציאלית” מאת אנדרו ברגמן) ב.

בשנת 2009 בעקבות הצלחת החותנת עזב רשף לוי את תיאטרון בית ליסין ומונה למחזאי הבית של התיאטרון הלאומי “הבימה”.

בשנת 2010 הוצג בבימה מחזהו “לרקוד ולעוף”, בבימויו של אלון אופיר, על הצגה זו זכה לוי בפרס מחזאי השנה של תיאטרון הבימה לשנת 2010.