שלומי מוסקוביץ'

Posted filed under .

שלומי מוסקוביץ' מחזאי, במאי, תסריטאי, מתרגם

קשר: דוא''ל | *

סוכנות:
מאיר קוטלר ייצוג אמנים דוא''ל 972-3-5440002

בוגר אוניברסיטת תל אביב במגמות משחק ובימוי 1987. לאחר סיום לימודיו החל לביים עבור תיאטרון הסימטה ולפסטיבלים
מ1988 ועד 1991 שימש כמורה למשחק בבית הספר "תלמה ילין"
ב 1991 כתב את מחזותיו הראשונים, שזכו להצלחה.  באותה תקופה החל לכתוב גם לטלוויזיה.
מ1991 ועד 2005 שימש במקביל לעבודתו בתיאטרון ובטלוויזיה גם כנהג מבחן, כתב רכב ועורך מבחני דרכים במגזינים "אוטו" ו"הגה". באותה תקופה השתלם גם בנהיגת מרוצים בבתי ספר שונים באירופה.

במשך השנים כתב מחזות שזכו לביקורות משבחות ולפרסים בינלאומיים. משנת 2001 ועד 2010 תרגם לתיאטרון הרפרטוארי בישראל (הבימה, בין לסין, הקאמרי, תיאטרון באר שבע) עשרות מחזות ביניהם "מונולוגים מהוואגינה" "מותו של סוכן" "נערי ההיסטוריה" "פילומנה" "הדוד וניה" "הנסיגה ממוסקבה" "תקופת הסתגלות" "חתולה על גג פח לוהט" "איש הגשם" "תנאים של חיבה" "אהבה זה לא הכול" "שקר בנפשנו" "ללכת עד הסוף" "החגיגה" ועוד.
ב2004 הקים את "רבדים" – בית מדרש לכתיבה, שהוציא עד היום כשבעים בוגרים, ביניהם רבים שהשתלבו בכתיבה לטלוויזיה לקולנוע ולתיאטרון.

 

מחזות

פשוט לאהוב מחזמר נושא: אהבה, זוגיות | 2017 עב   
ארוחת טעימות קומדיה נושא: הסכסוך הישראלי ערבי | 2016 עב   
כוכב יאיר דרמה קומית נושא: אהבה, זוגיות | 2010 עב | de   
סיגל מחזמר נושא: אהבה, מוסיקה | 2010 עב   
שבוע דרמה קומית | 2003 | de en   
קפיצה לחו"ל דרמה נושא: אהבה, אמנות, זוגיות, מין | 1990 עב   

* תצוגה זמנית של מחזות שעדיין אינם מקוטלגים עם דף משלהם באתר

ב 1991 כתב את מחזהו הראשון "קפיצה לחו"ל" שבוים על ידי דדי ברון (מעל 600 הצגות ברחבי הארץ) ב1993 כתב את מחזהו השני "טיול אופנועים" שבוים גם הוא על ידי דדי ברון וזכה להצלחה.
ב1996 כתב ביחד עם גיל קופטש גם את המחזה הסאטירי עוכר התיאטרון "חלק אינטגראלי" שהופק במסגרת הסטודיו של יורם לווינשטיין והמשיך לרוץ כהפקה פרטית.
בעקבות הזמנה של הבמאית דדי ברון כתב עיבודים ל"הם יורים גם בסוסים" ול"לונה" שהופקו שניהם בסטודיו מיסודו של יורם לווינשטיין
ב 2003 הופק מחזהו "שבוע" בתיאטרון הלאומי "הבימה" בהפקה שבוימה על ידי דדי ברון והוגדרה על ידי הביקורת כ"נס אמנותי" (שי בר יעקב "ידיעות אחרונות) המחזה זיכה אותו בפרס ניסים אלוני למחזה המקורי לשנת 2004 (מנימוקי חבר השופטים – "אחת מן הפנינים המזהירות והמרטיטות ביותר בכתר הדרמה העברית") וכן בפרס אורה גולדנברג לאותה שנה. ההצגה "שבוע" ייצגה את ישראל בפסטיבל "מדיטרנה" במילאנו וזיכתה את הבמאית דדי ברון בפרסים רבים כולל ציון לשבח מתיאטרון "פיקולו" במילאנו.

באוקטובר 2010 עלה מחזהו החדש "כוכב יאיר" בתיאטרון הלאומי "הבימה" שבוים גם הוא על ידי דדי ברון וזכה לשבחי הביקורת.
בפברואר 2011 עלה מחזמר פרי עטו "סיגל" בתיאטרון הלאומי "הבימה" שבוים על ידי צדי צרפתי

Posted by & filed under .